Ενημέρωση με ένα κλικ

Ισοπαλία για τον Αστέρα Τρίπολης σε έναν ισορροπημένο αγώνα

Το δεύτερο ημίχρονο σήμανε και την εξισορρόπηση του αγώνα από πλευράς Λάμίας

Σε μια αναμέτρηση με διαδικαστικό χαρακτήρα, ο Αστέρας Τρίπολης κατέκτησε την πρώτη θέση των play out της Super League, μετά την ισοπαλία του με 1-1 απέναντι στη Λαμία.

Τα 2 ημίχρονα ήταν μοιρασμένα στις 2 ομάδες όσον αφορά τις επιδόσεις και την παρουσία.

Την αρχή έκανε ο Αστέρας Τρίπολης, με πίεση και φάσεις. Παρά τις προσπάθειες της Λαμίας για αντίδραση και εξισορρόπηση δέχθηκε γκολ στο 18ο λεπτό.

Το γκολ σημειώθηκε με πάσα του Σίτο στον Ριέρα, και πάσα του Ριέρα στον Κρέσπι ο οποίος σημείωσε το 1-0.

Ορθώς ακυρώθηκε για οφσάιντ γκολ του Αραβίδη, ενώ στην συνέχεια το σκορ δεν άλλαξε μέχρι τη λήξη του πρώτου ημιχρόνου.
Το δεύτερο ημίχρονο σήμανε και την εξισορρόπηση του αγώνα από πλευράς Λάμίας.
Στο 50ό λεπτό ο Μπιανκόνι σημείωσε τέρμα με ωραίο τελείωμα μετά από μπαλιά του Βασιλόγιαννη.
Στην συνέχεια ακυρώθηκε γκολ του Αραβίδη για επιθετικό φάουλ, ενώ στο 76′ ο Αστέρας είχε δοκάρι με σουτ του Κρέσπι, μένοντας όμως στο τελικό 1-1.

ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ: Παπαδόπουλος, Κώτσιρας, Αντζουλάς, Χριστόπουλος, Τασουλής, Μπελόκ, Φερνάντεζ, Σίτο (83′ Τζίμας), Ριέρα, Αλί Μπαμπά (46′ Μπαράλες) και Κρέσπι.

ΛΑΜΙΑ: Επασί, Ασίγκμπα, Σκόνδρας (84′ Καραγιάννης), Αντέτζο, Τζανετόπουλος, Ρόμανιτς, Μπουλούλης, Μπαχανάκ, Αραβίδης (84′ Σασί), Βασιλόγιαννης (75′ Νικολόπουλος) και Μπιανκόνι (70′ Καραμάνος).

Get real time updates directly on you device, subscribe now.