Ενημέρωση με ένα κλικ

Η Ευρώπη «παίζει μπάλα»

Με τις αναμετρήσεις της 3ης και της 4ης αγωνιστικής συνεχίζεται το Nations League. Η Εθνική Ελλάδος υποδέχεται την Κυριακή (11/10) στο ΟΑΚΑ τη Μολδαβία και την Τετάρτη (14/10) το Κόσοβο, στοχεύοντας στις δύο νίκες, που θα τη φέρουν πολύ πιο κοντά στην πρωτιά του 3ου ομίλου της League C.

Από το υπόλοιπο πρόγραμμα ξεχωρίζουν οι αγώνες Πολωνία-Ιταλία, Αγγλία-Βέλγιο, Γαλλία-Πορτογαλία και Ιταλία-Ολλανδία, όπου δεν υπάρχουν ξεκάθαρα φαβορί.

Το πρόγραμμα της 3ης και 4ης αγωνιστικής του 2ου Nations League έχει ως εξής:

Σάββατο 10 Οκτωβρίου (3η αγωνιστική)

LEAGUE A

4ος Όμιλος
Ισπανία-Ελβετία            21:45
Ουκρανία-Γερμανία          21:45

LEAGUE C

1ος Όμιλος
Λουξεμβούργο-Κύπρος        16:00
Μαυροβούνιο-Αζερμπαϊτζάν   16:00

LEAGUE D

1ος Όμιλος
Ν. Φερόε-Λετονία           19:00
Ανδόρα-Μάλτα               21:45

2ος όμιλος
Λιχτενστάιν-Γιβραλτάρ      19:00

Κυριακή 11 Οκτωβρίου (3η αγωνιστική)

LEAGUE A

1ος Όμιλος

Βοσνία-Ολλανδία            19:00
Πολωνία-Ιταλία             21:45

2ος Όμιλος
Αγγλία-Βέλγιο              19:00
Ισλανδία-Δανία             21:45

3ος Όμιλος
Κροατία-Σουηδία            19:00
Γαλλία-Πορτογαλία          21:45

LEAGUE B

1ος Όμιλος
Νορβηγία-Ρουμανία          19:00
Β. Ιρλανδία-Αυστρία        21:45

2ος Όμιλος
Ισραήλ-Τσεχία              21:45
Σκωτία-Σλοβακία            21:45

3ος Όμιλος
Ρωσία-Τουρκία              21:45
Σερβία-Ουγγαρία            21:45

4ος Όμιλος
Ιρλανδία-Ουαλία            16:00
Φινλανδία-Βουλγαρία        19:00

LEAGUE C

2ος Όμιλος
Αρμενία-Γεωργία            19:00
Εσθονία-Β. Μακεδονία       19:00

3ος Όμιλος
ΕΛΛΑΔΑ-Μολδαβία            21:45
Κόσοβο-Σλοβενία            21:45

4ος Όμιλος
Καζακστάν-Αλβανία          16:00
Λιθουανία-Λευκορωσία       19:00

Τρίτη 13 Οκτωβρίου

LEAGUE A

4ος Όμιλος
Γερμανία-Ελβετία           21:45
Ουκρανία-Ισπανία           21:45

LEAGUE C

1ος Όμιλος
Αζερμπαϊτζάν-Κύπρος        19:00
Μαυροβούνιο-Λουξεμβούργο   21:45

LEAGUE D

1ος Όμιλος
Ν. Φερόε-Ανδόρα            21:45
Λετονία-Μάλτα              19:00

2ος όμιλος
Λιχτενστάιν-Σαν Μαρίνο     21:45

Τετάρτη 14 Οκτωβρίου

LEAGUE A

1ος Όμιλος
Ιταλία-Ολλανδία            21:45
Πολωνία-Βοσνία             21:45

2ος Όμιλος
Αγγλία-Δανία               21:45
Ισλανδία-Βέλγιο            21:45

3ος Όμιλος
Κροατία-Γαλλία             21:45
Πορτογαλία-Σουηδία         21:45

LEAGUE B

1ος Όμιλος
Νορβηγία-Β. Ιρλανδία       21:45
Ρουμανία-Αυστρία           21:45

2ος Όμιλος
Σκωτία-Τσεχία              21:45
Σλοβακία-Ισραήλ            21:45

3ος Όμιλος
Ρωσία-Ουγγαρία             21:45
Τουρκία-Σερβία             21:45

4ος Όμιλος
Φινλανδία-Ιρλανδία         19:00
Βουλγαρία-Ουαλία           21:45

LEAGUE C

2ος Όμιλος
Εσθονία-Αρμενία            21:45
Β. Μακεδονία-Γεωργία       21:45

3ος Όμιλος
ΕΛΛΑΔΑ-Κόσοβο              21:45
Μολδαβία-Σλοβενία          21:45

4ος Όμιλος
Λιθουανία-Αλβανία          19:00
Λευκορωσία-Καζακστάν       21:45

Get real time updates directly on you device, subscribe now.

Μπορεί επίσης να σας αρέσει

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More