«Καθάρισε» ο Ζλάταν για την Μίλαν

Όσο ο Ζλάταν Ιμπραΐμοβιτς θα «έχει κέφια», η Μίλαν δεν έχει να φοβάται τίποτε. Οι “ροσονέρι” επικράτησαν με 2-1 της Ουντινέζε στο “Ούντινε” και οδηγούν στην κούρσα το Καμπιονάτο.

Ο «Ιμπρα» έδωσε εκπληκτική ασίστ στον Κεσιέ, ο οποίος στο 18ο λεπτό άνοιξε το σκορ στην έδρα της Ουντινέζε.

Ο Σουηδός άσος, που είχε δηλώσει σε ανύποπτο χρόνο, πως εάν είχε πάρει μεταγραφή για τους «ροσονέρι» στην αρχή της περασμένης χρονιάς, η Μίλαν θα κατακτούσε το πρωτάθλημα, οδηγεί την ιστορική ομάδα, παρά τα 39 (!) του χρόνια.

Όμως οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν με πέναλτι του Ντε Πολ στο 48ο λεπτό, για να έλθει ο Ιμπραΐμοβιτς στο 83’` και να χαρίσει το σπουδαίο «τρίποντο» στην Μίλαν, που παραμένει επικεφαλής στο καμπιονάτο, μετά από έξι αγωνιστικές.