Άνετη νίκη για τον Giannis και την παρέα του

Οι Μιλγουόκι Μπακς βρίσκονται σε καλή τροχιά και οι Σακραμέντο Κινγκς το διαπίστωσαν για τα καλά. Τα “Ελάφια” επικράτησαν με 131-123, στο δεύτερο φιλικό προετοιμασίας.

Ο Γιάννης Αντετοκούνμπο είχε και πάλι… κέφια, οι Κάιλ Κόρβερ (22π.) και Μπρουκ Λόπες (21π.) αποδείχθηκαν άξιοι συμπαραστάτες του και έχοντας  20/45 τρίποντα (σ.σ. 8 διαφορετικοί παίκτες βρήκαν στόχο) έφτασαν άνετα στη νίκη.

Από την πλευρά τους οι “Βασιλιάδες”, οι οποίοι παρατάχθηκαν με δύο σημαντικές ελλείψεις (Χάρισον Μπαρνς, Ρίτσον Χολμς), δεν μπόρεσαν να φανεί ανταγωνιστικό.

Ο «Greek Freak» χρειάστηκε να επέμβει μόνο στο πρώτο ημίχρονο, όταν οι Μπακς πήραν το δρόμο προς τα αποδυτήρια έχοντας σκοράρει 80 πόντους (σ.σ. 80-60 το ημ.). Σε 16 λεπτά συμμετοχής είχε 15 πόντους, 9 ριμπάουντ, 6 ασίστ, με 2/7 σουτ και 11/13 βολές, που ήταν και ο τελικός απολογισμός του. Ο Θανάσης Αντετοκούνμπο δεν αγωνίστηκε.

Από τους Κινγκς ξεχώρισε ο Μπάντι Χιλντ με 19 πόντους.

Τα δεκάλεπτα: 38-33, 80-60, 109-92, 131-123