Χλιαρή ισοπαλία ανάμεσα σε Αστέρα Τρίπολης – Ατρόμητο

Ισόπαλοι αναδείχθηκαν Αστέρας Τρίπολης και Ατρόμητος, με γκολ των Πασαλίδη και Ρισβάνη.

Οι 2 ομάδες αναδείχθηκαν ισόπαλες ήδη από το 1ο ημίχρονο, και με τα 2 γκολ να προέρχονται από στημένες φάσεις με σκόρερ αμυντικούς.

Παρά τις δυσκολίες που αντιμετώπισε ο Αστέρας Τρίπολης, στα πρώτα 30 λεπτά, προηγήθηκε με γκολ του Πασαλίδη στο 33′.
Ο Ατρόμητος τηρούσε αμυντική στάση, δημιουργώντας 2 φάσεις, στο 28’ και το 29′ έπειτα από λάθος γύρισμα του Ματρικάρντι. Αποπειράθηκαν να δημιουργήσουν ισόπαλο σκορ στο 36′ με τον Μανούσο στο 36’, δημιουργώντας το 1-1 στο 45′ από στημένη φάση.
Παρά τις πολλές ευκαιρίες του Αστέρα Τρίπολης για νίκη στο δεύτερο ημίχρονο, με αποκορύφωμα το δοκάρι του Τασουλή, δεν κατάφερε να σημειώσει τέρμα, καταλήγοντας στο τελικό 1-1.

Ο Ατρόμητος από την πλευρά του, με εξαίρεση μια προβολή του Ρισβάνη, δεν έδειξε επιθετική διάθεση στο δεύτερο ημίχρονο.

Το αποτέλεσμα δίνει στον Ατρόμητο 2 ισοπαλίες σε ισάριθμα παιχνίδια, ενώ στον Αστέρα δίνει 2 ισοπαλίες και 1 νίκη.