Ο ΠΑΟΚ «σάρωσε» τον Κάμπο – Διπλό στη Λάρισα

Κανένα περιθώριο για απώλειες δεν είχε ο ΠΑΟΚ στο ματς με την Λάρισα.

Οι πρωταθλητές πήγαν στο AEL fc Arena με μοναδικό στόχο τη νίκη για να ανέβουν στην κορυφή.

Οι φιλοξενούμενοι έκαναν καλό πρώτο ημίχρονο και κατάφεραν να βρουν δυο τέρματα από τους Λημνιό και Ντάγλας Αγκούστο.

Η Λάρισα κατάφερε να μειώσει το σκορ σε 2-1 στο δεύτερο ημίχρονο, αλλά παρά την πίεση που άσκησε δεν βρήκε το γκολ της ισοφάρισης.

Με αυτή τη νίκη ο ΠΑΟΚ έφτασε τους 58 βαθμούς στο πρωτάθλημα και έχει έναν παραπάνω από τον Ολυμπιακό που υποδέχεται στην έδρα του τον Πανιώνιο.

Οι συνθέσεις του αγώνα

AΕΛ (Μιχάλης Γρηγορίου): Κρίστινσον, Μπάλλας, Τόρζε, Παπάζογλου, Μούζεκ, Μάρκοβιτς, Μόρας, Σεσέροβιτς, Ασούμπρε, Αλί Γκαζάλ (45’+1’ λ.τρ. Ηλιάδης), Βινίσιους (77’ Πινακάς)

ΠΑΟΚ (Αμπέλ Φερέιρα): Ζίβκοβιτς, Μάτος, Ίνγκασον, Βαρέλα, Γιαννούλης, Ντόουγκλας, Μαουρίσιο, Λημνιός, Λάμπρου, Πέλκας (61’ Ελ Καντουρί), Άκπομ