Ενημέρωση με ένα κλικ

Μπήκε αλλαγή και… ξέσπασε ο Μέσι

Μετά από περίπου 40 ημέρες η Μπαρτσελόνα επέστρεψε στις νίκες στη La Liga, επικρατώντας 5-2 της Μπέτις στο «Καμπ Νου».

Με τον Ρόναλντ Κούμαν να αφήνει στον πάγκο τον Μέσι (λόγω κούρασης, σύμφωνα με τον Ολλανδό τεχνικό), οι «μπλαουγκράνα» άνοιξαν το σκορ με τον Ντεμπελέ στο 22΄, έχασαν αρκετές ευκαιρίες, με αποκορύφωμα το πέναλτι του Γκριεζμάν στο 33΄ που απέκρουσε ο Κλαούντιο Μπράβο, και είδαν τον Σανάμπρια να ισοφαρίζει στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου.

Με το ξεκίνημα του β΄ μέρους ο Κούμαν πέρασε στο ματς τον Μέσι αντί του Φατί και ο Αργεντινός… «καθάρισε», δίνοντας στο 48΄ την ασίστ στον Γκριεζμάν για το 2-1 και σκοράροντας το τρίτο γκολ στο 61΄, με πέναλτι που κέρδισε ο Ντεμπελέ (αποβλήθηκε στη φάση αυτή ο Μαντί), και το τέταρτο στο 81΄.

Ενδιάμεσα οι φιλοξενούμενοι είχαν μειώσει στο 73΄ με τον Λορέν Μορόν, ενώ το τελικό σκορ διαμόρφωσε στο 89΄ ο Πέδρι.

Get real time updates directly on you device, subscribe now.