Έμεινε στο 3-3 η Ρεάλ με την Λεβάντε

Σε ένα άκρως εντυπωσιακό παιχνίδι Λεβάντε και Ρεάλ Μαδρίτης αναδείχθηκαν ισόπαλες 3-3 για την 2η αγωνιστική του ισπανικού πρωταθλήματος.

Η «βασίλισσα» μπορεί να προηγήθηκε με 1-0 μόλις στο 5’ με τον Μπέιλ, ωστόσο βρέθηκε δύο φορές πίσω στο σκορ και «έσωσε» την παρτίδα πέντε λεπτά πριν το τέλος του αγώνα.

Το γκολ του Ουαλού ήταν το μοναδικό στο πρώτο ημίχρονο, αλλά στην επανάληψη ο ρυθμός ήταν καταιγιστικός. Στο 46’ ο Μαρτί ισοφάρισε και ο Καμπάνια στο 57’ έκανε το 2-1. Στο 73’ ο Βινίσιους έφερε εκ νέου το παιχνίδι στα ίσα, αλλά η Λεβάντε στο 79’ με τον Ρομπέρ πήρε ξανά προβάδισμα. Το τελικό 3-3 διαμόρφωσε στο 85’ ο Βινίσιους, με το δεύτερο προσωπικό του τέρμα.

Στο 87’ η Λεβάντε έμεινε με 10 παίκτες, καθώς αποβλήθηκε ο τερματοφύλακάς της Φερνάντες. Παρά το γεγονός ότι οι γηπεδούχοι έπαιζαν χωρίς κανονικό τερματοφύλακα, μιας και είχαν ολοκληρώσει τις αλλαγές η Ρεάλ δεν μπόρεσε να σκοράρει και τελικά έμεινε το 3-3.